تصاویر رندر منتشرشده، مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ را در کالبدی جدید، حاشیه‌های اندک نمایشگر و درگاه‌های ورودی و خروجی بیشتر از نسل گذشته نشان می‌دهند.

کم‌تر از دو روز مانده به برگزاری رویداد Unleashed، بازار اخبار و شایعات در مورد محصول غالب این مراسم، یعنی مک‌بوک پرو بیش از هر زمان دیگری داغ شده است. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که غول دنیای فناوری در صدد رونمایی از دو مدل مک‌بوک پرو با ابعاد ۱۴ و ۱۶ اینچی است که از قرار معلوم به زبان طراحی جدیدی مزین خواهند شد که آن‌ها را هم‌سو با محصولات اخیر این شرکت قرار می‌دهد.

اعتقاد بر این است که نوت‌بوک حرفه‌ای اپل بیشترین تغییرات ظاهری را پس بازطراحی سال ۲۰۱۶ تجربه خواهد کرد. برای یادآوری، مک‌بوک پرو ۲۰۱۶ نخستین نوت‌بوک اپل بود که در سطح فوقانی صفحه‌کلید از نمایشگر لمسی موسوم به تاچ بار بهره می‌گرفت و ضخامت شاسی آن نیز به‌شدت کاهش یافته بود. افزون بر این، اپل در بازطراحی مذکور درگاه‌های USB-A، درگاه مگ‌سیف، HDMI و کارت‌خوان SD را حذف و آن‌ها را با USB-C جایگزین کرد. گمان می‌رود غول دنیای فناوری سیاستی تقریباً مخالف سال ۲۰۱۶ در پیش گرفته است و احتمالاً شاهد درگاه‌های بیشتر و حذف تاچ بار از مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ خواهیم بود.

 

با توجه به شایعات منتشرشده تصاویر رندری از مک‌بوک پرو جدید در سطح اینترنت منتشر شده است که می‌تواند پیش از معارفه رسمی، دید بسیار خوبی از این محصول ارائه بدهد و ما را با تغییرات احتمالی آشنا کند. تصاویر مذکور نشان می‌دهند که مک‌بوک پرو جدید همچنان برخی مؤلفه‌های طراحی پیشین را حفظ می‌کند؛ اما در عین حال تغییرات در خور توجهی را نیز شامل می‌شود. نخستین تغییر به نسبت تصویر جدید ۹:۱۴ بازمی‌گردد که احتمالا یک تجربه پیمایش وب بهتر ارائه خواهد داد. با گذر از آن، حاشیه‌ها به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است؛ به‌طوری‌که جایی برای مارک تجاری «MacBook Pro» در پایین نمایشگر وجود ندارد.

تصاویر رندر همچنین نشان می‌دهند که مدل‌های امسال فاقد تاچ بار هستند و در عوض از کلیدهای فیزیکی فانکشن بهره خواهند گرفت. علاوه بر این، همان‌طور که در تصاویر رندر دیده می‌شود، مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ در مقایسه با مدل‌های فعلی دارای درگاه‌های ورودی/خروجی بیشتری خواهد بود. این نوت‌بوک حداقل داری یک درگاه HDMI، دو درگاه USB-C و یک درگاه مگ‌سیف خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود کارت‌خوان SD یکی از درگاه‌هایی باشد که قرار است به نسل بعدی مک‌بوک پرو اضافه شود. کارت‌خوان SD روش آسان‌تری برای انتقال عکس‌های گرفته‌شده دوربین‌ و هلی‌شات‌ و دستگاه‌های مشابه ارائه می‌دهد. طبق شایعات، درگاه SD جدید مبتنی بر UHS-II خواهد بود که سرعت انتقال بسیار زیادی به ارمغان می‌آورد.

به نظر می‌رسد اپل برای تأمین قدرت پردازشی نسل بعدی مک‌بوک پرو به تراشه M1X متکی خواهد بود که نسخه‌ی بهبودیافته تراشه M1 با هسته‌های پردازشی و گرافیکی بیشتر است. درنهایت، پیش‌بینی می‌شود که کوپرتینویی‌ها از نمایشگر پیشرفته‌تر مینی ال‌ای‌دی برای غوطه‌ور کردن کاربران در محتوای بصری استفاده خواهد کرد که می‌تواند از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی کند.

بعد از رونمایی شما میتوانید در سریع ترین زمان این محصول را از فروشگاه اینترنتی تیمیلو خرید کنید

 

 

 

  • مدیرسایت
  • 1400-07-24
  • 7 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *